Zahraniční dobrovoľníci prídu pomôcť na Slovensko

Viac ako 70 ľudí z Mexika, Talianska, Holandska, Francúzska, Taiwanu a iných európskych, ázijských krajín príde pomáhať na verejnoprospešné aktivity na Slovensko. Zúčastnia sa 8 medzinárodných dobrovoľníckych táborov (workcampov), ktoré už 25 rokov organizuje OZ INEX Slovakia.

V prípade záujmu o viac informácií nás prosím kontaktuje emailom na out(zavinac)inex.sk alebo telefonicky 0905 501 078.

:: Tlačová správa ::

 

Zahraniční dobrovoľníci prídu pomôcť na Slovensko

Bratislava, 29. jún 2018. Viac ako 70 ľudí z Mexika, Talianska, Holandska, Francúzska, Taiwanu a iných európskych, ázijských krajín príde pomáhať na verejnoprospešné aktivity na Slovensko. Zúčastnia sa 8 medzinárodných dobrovoľníckych táborov (workcampov), ktoré už 25 rokov organizuje OZ INEX Slovakia.

Mladí ľudia z celého sveta prídu pomôcť renovovať slovenské hrady (Lipovce, Brekov, Čabraď, Obišovce). Pomôžu tiež so starostlivosťou o zvieratá na Eco farme v Zlatnej na Ostrove, či environmentálnymi prácami  pri záchrane a oživení dedinky Slatinka pri Zvolene. Voľnočasové aktivity, výlety pre ľudí s postihnutím ocenia klienti DSS Integra v Bratislave a OZ Barlička v Prešove.

V rámci tábora dobrovoľníci pripravia podujatie „Hody kultúr“, kde sú vítaní všetci z okolia. Čakajú ich prezentácie krajín a kultúr účastníkov. Pozvánky uverejníme na stránke www.inex.sk a Facebook INEX Slovakia.

Medzinárodný dobrovoľnícky tábor (workcamp) spája ľudí z rôznych krajín už od roku 1920, kedy sa po skončení prvej svetovej vojny uskutočnil prvý takýto projekt. Ročne sa workcampov zúčastní 14 000 dobrovoľníkov, aby pomohli miestnym komunitám počas 2-3 týždňov bez nároku na finančnú odmenu. Cieľom projektov je aj osobnostný rozvoj mladých ľudí, ktorí sa stanú tolerantnejšími voči novým kultúram, sebavedomejšími, flexibilnejšími a ochotnejšími pomôcť.

Tento projekt bol podporený z dotácie Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR „Programy pre mládež 2014 – 2020“, ktorú administruje IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže.

 

:: Koniec tlačovej správy ::

 

Bližšie informácie poskytne:

Ing. Miroslava Zváčová, koordinátorka projektov

Tel. 0905 501 078, E-mail: out@inex.sk

INEX Slovakia – občianske združenie, Prokopova 15, 851 01, Bratislava

www.inex.sk,

 

INEX Slovakia

INEX Slovakia (INternational EXchanges) je nezisková organizácia. Pomáha mladým ľuďom osobnostne rásť za pomoci medzinárodného dobrovoľníctva, školení lídrov multikultúrnych skupín, informovaním o prínosoch dobrovoľníctva a jeho rozvojom u nás i v zahraničí.  Na Slovensku je jedinou organizáciou svojho druhu od roku 1993. Mladí ľudia spoznajú nové kultúry, vytvoria si nové priateľstvá z celého sveta, zlepšia si jazykové schopnosti, kompetencie, získajú nevšedné zážitky a skúsenosti.

Napísali o nás
The Slovak Spectator
kosiceonline.sk
Teraz.sk
Sme domov
Nový čas
24hodin.sk
zvolen.dnes24.sk

zones.sk

Cookies nám pomáhajú poskytovať Vám naše služby. Využívaním týchto služieb súhlasíte s ich použitím.
Vlastné nastavenie cookies
Oboznámiť sa podrobnejšie