Banská Štiavnica sa stane dejiskom Demotábora pre mladých vedúcich - 15.5.2012

Tlačová správa o organizovaní 2. školenia tzv. Demotábora INEX-u Slovakia pre vedúcich Medzinárodných táborov dobrovoľníckej práce na Slovensku, ktorí budú počas leta viesť Medzinárodné tábory dobrovoľníckej práce na Slovensku.

:: Tlačová správa ::

Banská Štiavnica sa stane dejiskom Demotábora pre mladých vedúcich

Bratislava, 15.mája 2012 – počas víkendu sa v baníckom meste uskutoční školenie vo forme Demotábora pre vedúcich Medzinárodných táborov dobrovoľníckej práce. Školenie je výnimočné tým, že simuluje realizáciu dobrovoľníckeho tábora a učí mladých ľudí zážitkom a praktickými príkladmi.

Tento Demotábor sa uskutoční 18. – 20.mája 2012 v Skautskom dome v Banskej Štiavnici. Počas troch dní sa budú mladí ľudia nielen zo Slovenska učiť ako viesť dobrovoľnícky tábor s medzinárodnou účasťou. Vyskúšať si rôzne úlohy, aktivity či zážitkové hry prídu aj mladí ľudí z Ukrajiny, Bulharska, Bieloruska či Španielska, čo dodáva školeniu aj interkultúrny a medzinárodný nádych.

Svoje skúsenosti a novonadobudnuté vedomosti pretavia účastníci počas leta do praxe, kedy sa stanú vedúcimi na jednom z 11 Medzinárodných táborov dobrovoľníckej práce (tzv. workcampov) v rôznych lokalitách na celom Slovensku. „Už teraz sa účasťou na workcampe chystá v našej krajine pomáhať viac ako 80 ľudí z celého sveta. Práve vedúci sú hybnou silou a motorom každého jedného tábora, preto ich dôkladná príprava je veľmi dôležitá,“ spresnila zámer demotábora Dorčíková z INEX-u Slovakia.

Vyškolení vedúci workcampov obetujú často letné prázdniny či dovolenku na to, aby koordinovali prácu medzinárodnej skupiny dobrovoľníkov a sami pracovali na rôznych verejnoprospešných projektoch. Zároveň sa snažia aj priblížiť naše zvyky, tradície, pamiatky či krajinu zahraničným účastníkom workcampov.


 Projekt „Vzdelávaj sa, dobrovoľník“ bol podporený Nadáciu VÚB.


Projekt „Dobrovoľníkom patrí svet“ bol podporený Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu SR.


:: Koniec tlačovej správy ::

INEX Slovakia

INEX Slovakia (INternational EXchanges) je nezisková organizácia ponúkajúca nevšedné zážitky, osobnostný rozvoj a zmysluplné prežívanie voľného času mládeže prostredníctvom medzinárodných dobrovoľníckych aktivít a neformálneho vzdelávania. Od roku 1993 podporujeme mladých ľudí v spoznávaní nových kultúr, vytváraní nových priateľstiev z celého sveta a získavaní skúseností. Vďaka nášmu členstvu v medzinárodných sieťach mládežníckych organizácií Alliance for European Voluntary Service Organisations, Service Civil International a Youth Action for Peace vysielame dobrovoľníkov do takmer 80 krajín po celom svete na viac ako 2000 projektov. Na Slovensku každoročne organizujeme cca 15 MTDP s výlučne zahraničnou účasťou. Okrem toho školíme mladých vedúcich prostredníctvom akreditovaného cyklu školení. Dobrovoľníci INEX-u vyvíjajú činnosť v rámci základných kolektívov, pracovných skupín a pravidelných týždňových stretnutí s názvom „Čajové dejchánky“.


V prípade záujmu Vám bližšie informácie o vzdelávaní vedúcich Medzinárodných táborov dobrovoľníckej práce na Slovensku radi poskytneme na uvedených kontaktoch:

INEX Slovakia – občianske združenie, Košická 37, 821 09 Bratislava

Tel. 0905 501 078

www.inex.sk, e-mail: inex(zavináč)inex.sk

kontaktná osoba: Zuzana Dorčíková


Napísali o nás:

Rada mládeže Slovenska
Cookies nám pomáhajú poskytovať Vám naše služby. Využívaním týchto služieb súhlasíte s ich použitím.
Vlastné nastavenie cookies
Oboznámiť sa podrobnejšie