Iní v lete zlenivejú, my chodíme pomáhať na slovenské a zahraničné dobrovoľnícke tábory - 24.3.2016

Tlačová správa: Iní v lete zlenivejú, my chodíme pomáhať na slovenské a zahraničné dobrovoľnícke tábory

Spoznať dobrovoľníkov z celého sveta, užiť si prázdniny alebo dovolenku aktívne, cestovať a pritom pomôcť si ročne volí viac ako 14 000 dobrovoľníkov z celého sveta. Vybrať si môžu z 1800 dobrovoľníckych ponúk v európskych krajinách ako Nemecko, Francúzsko, Slovensko,  Taliansko, Island... . Záujemci o pomoc v exotických  krajinách  si môžu vybrať z  Indie, Taiwanu, Južnej Kórei alebo ďalších krajín uvedených na stránke www.inex.sk. 

V prípade záujmu o viac informácií nás prosím kontaktuje emailom na out(zavinac)inex.sk alebo telefonicky 0905 501 078.

:: Tlačová správa ::

Iní v lete zlenivejú, my chodíme pomáhať na slovenské a zahraničné dobrovoľnícke tábory

Bratislava, 24. marec 2016. Spoznať dobrovoľníkov z celého sveta, užiť si prázdniny alebo dovolenku aktívne, cestovať a pritom pomôcť si ročne volí viac ako 14 000 dobrovoľníkov z celého sveta. Vybrať si môžu z 1800 dobrovoľníckych ponúk v európskych krajinách ako Nemecko, Francúzsko, Slovensko, Taliansko, Island... . Záujemci o pomoc v exotických krajinách si môžu vybrať z Indie, Taiwanu, Južnej Kórei alebo ďalších krajín uvedených na stránke www.inex.sk.

Dobrovoľnícke tábory sú medzinárodné, z rovnakej krajiny sú maximálne dvaja účastníci, komunikačným jazykom je angličtina. Dobrovoľníci pomáhajú pri oprave historických pamiatok, organizovaní festivalov, aktivitách s deťmi, ľuďmi s postihnutím a na ďalších iných projektoch. Vďaka medzinárodným táborom majú účastníci možnosť spoznať krajinu trochu inak.

Medzinárodné dobrovoľnícke tábory ocenia dobrovoľníci túžiaci opustiť uzavreté priestory, sedavý spôsob života, spoznať nových ľudí, krajiny, pomôcť sebe a tým, ktorí to potrebujú.

História organizovania medzinárodných projektov siaha až do roku 1920, kedy sa uskutočnil prvý tábor vo francúzskej dedine Esnes en Argonne zničenej počas prvej svetovej vojny. INEX Slovakia už 23 rokov organizuje na Slovensku a zároveň vysiela slovenských dobrovoľníkov do zahraničia na medzinárodné tábory do organizácií zastrešených v medzinárodných sietiach, ktorých je členom a partnerom.

Činnosť INEX-u Slovakia je financovaná z dotácie Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky.

:: Koniec tlačovej správy ::

Bližšie informácie poskytne:

Ing. Miroslava Zváčová, koordinátorka vysielania dobrovoľníkov do zahraničia

Tel. 0905 501 078, E-mail: out@inex.sk

INEX Slovakia – občianske združenie, Prokopova 15, 851 01, Bratislava

www.inex.sk


INEX Slovakia

INEX Slovakia (INternational EXchanges) je nezisková organizácia s cieľom ponúkať nevšedné zážitky, podporovať osobnostný rozvoj, mobilitu, aktívne občianstvo a zmysluplné prežívanie voľného času mládeže prostredníctvom medzinárodných dobrovoľníckych aktivít a neformálneho vzdelávania. Na Slovensku je jediným združením svojho druhu už 23 rokov. Podporuje mladých ľudí v spoznávaní nových kultúr, vytváraní nových priateľstiev z celého sveta a získavaní dobrovoľníckych kompetencií.


Napísali o nás

TASR
news.sk
zones.sk
RMS


Cookies nám pomáhajú poskytovať Vám naše služby. Využívaním týchto služieb súhlasíte s ich použitím.
Vlastné nastavenie cookies
Oboznámiť sa podrobnejšie