Toto leto sa vydaj cestou dobrodružstva! - 17.3.2017

Tlačová správa: Toto leto sa vydaj cestou dobrodružstva!

Spoznaj krajinu, kultúru a obyvavateľov inak. Uži si svoje prázdniny, či voľno spolu s dobrovoľníkmi z celého sveta. Marec je mesiac posielania prihlášok na medzinárodné dobrovoľnícke tábory. Vybrať si môžeš z európskych krajín ako Španielsko, Taliansko, Nemecko, Slovensko, Island... Pomoc je vítaná i v exotike Južnej Kórei, Japonska, Indie, Kostariky, Mexika a ďaľších krajín uvedených na stránke www.inex.sk.

V prípade záujmu o viac informácií nás prosím kontaktuje emailom na out(zavinac)inex.sk alebo telefonicky 0905 501 078.

:: Tlačová správa ::

Toto leto sa vydaj cestou dobrodružstva!

Bratislava, 17. marec 2017. Spoznaj krajinu, kultúru a obyvavateľov inak. Uži si svoje prázdniny, či voľno spolu s dobrovoľníkmi z celého sveta. Marec je mesiac posielania prihlášok na medzinárodné dobrovoľnícke tábory. Vybrať si môžeš z európskych krajín ako Španielsko, Taliansko, Nemecko, Slovensko, Island... Pomoc je vítaná i v exotike Južnej Kórei, Japonska, Indie, Kostariky, Mexika a ďaľších krajín uvedených na stránke www.inex.sk.

Medzinárodné dobrovoľnícke tábory predstavujú unikátnu formu budovania tolerancie u mladých ľudí.

V skupine sú maximálne dvaja dobrovoľníci pochádzajúci z jednej krajiny a komunikačným jazykom je angličtina. Ročne sa ich zúčastní 14000 dobrovoľníkov z celého sveta. Hlavnou aktivitou je oprava historických pamiatok, organizovanie festivalov, príprava aktivít pre deti, ľudí s postihnutím a iné.

Pomoc druhým prináša aj pomoc sebe samým. Ako dobrovoľník budeš komunikovať v cudzom jazyku, spoznáš ľudí z celého sveta, staneš sa samostatnejším, sebavedomejším a obohatený o nezabudnuteľné zážitky.

Prvý medzinárodný dobrovoľnícky tábor sa uskutočnil v roku 1920 vo francúzskej dedine Esnes en Argonne zničenej počas prvej svetovej vojny. INEX Slovakia už od roku 1993 zorganizoval na Slovensku 330 workcampov s účasťou vyše 4 100 zahraničných dobrovoľníkov. Zároveň vysiela slovenských dobrovoľníkov do zahraničia do organizácií zastrešených v medzinárodných sietiach, ktorých je členom a partnerom.

Činnosť INEX-u Slovakia je podporená z dotácie Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky.

:: Koniec tlačovej správy ::

Bližšie informácie poskytne:

Ing. Miroslava Zváčová, koordinátorka vysielania dobrovoľníkov do zahraničia

Tel. 0905 501 078, E-mail: out@inex.sk

INEX Slovakia – občianske združenie, Prokopova 15, 851 01, Bratislava

www.inex.sk

INEX Slovakia

INEX Slovakia (INternational EXchanges) je nezisková organizácia. Pomáha mladým ľuďom osobnostne rásť za pomoci medzinárodného dobrovoľníctva, školení lídrov multikultúrnych skupín, informovaním o prínosoch dobrovoľníctva a jeho rozvojom u nás i v zahraničí.  Na Slovensku je jedinou organizáciou svojho druhu od roku 1993. Mladí ľudia spoznajú nové kultúry, vytvoria si nové priateľstvá z celého sveta, zlepšia si jazykové schopnosti, kompetencie, získajú nevšedné zážitky a skúsenosti.


Napísali o nás:

Košice online
News.sk
Darwin.sk
News room
Trnava dnes
Hlavné správy
SME
Školský servis
Zones.sk
Cookies nám pomáhajú poskytovať Vám naše služby. Využívaním týchto služieb súhlasíte s ich použitím.
Vlastné nastavenie cookies
Oboznámiť sa podrobnejšie