Choď, pomáhaj a poznávaj ako dobrovoľník

07.03.2019 17:31
Tlačová správa: Choď, pomáhaj a poznávaj ako dobrovoľník

Dobrovoľníci zo Slovenska sa začínajú prihlasovať na medzinárodné dobrovoľnícke tábory po celom svete.  Vďaka nim spoznajú rôzne krajiny, kultúry a pritom pomôžu. Majú možnosť si vybrať z ponuky 1400 táborov v Nemecku, Španielsku, Taliansku, Portugalsku, či v exotike Japonska, Taiwanu, Južnej Kórei a iných krajín uvedených na stránke www.inex.sk.

V prípade záujmu o viac informácií nás prosím kontaktuje emailom na out(zavinac)inex.sk alebo telefonicky 0905 501 078.

:: Tlačová správa ::

 

Choď, pomáhaj a poznávaj ako dobrovoľník

Bratislava, 7. marec 2019. Dobrovoľníci zo Slovenska sa začínajú prihlasovať na medzinárodné dobrovoľnícke tábory po celom svete.  Vďaka nim spoznajú rôzne krajiny, kultúry a pritom pomôžu. Majú možnosť si vybrať z ponuky 1400 táborov v Nemecku, Španielsku, Taliansku, Portugalsku, či v exotike Japonska, Taiwanu, Južnej Kórei a iných krajín uvedených na stránke www.inex.sk

Medzinárodný dobrovoľnícky tábor, tzv. workcamp je príležitosť spoznať krajinu inak, nielen ako cestovateľ. Na 1-3 týždňovom tábore dobrovoľníci z rôznych krajín opravujú historické pamiatky, pomáhajú organizovať festivaly, pripravovať program pre deti, ľudí s postihnutím, seniorov, venujú sa rôznym environmentálnym aktivitám a spoznajú miestnych ľudí. Dobrovoľníci medzi sebou komunikujú najmä v anglickom jazyku.

Pre dobrovoľníkov je to možnosť byť samostatnejší, zdokonaliť sa v cudzom jazyku, spoznať kamarátov z celého sveta, získať neoceniteľné skúsenosti, zážitky a pritom pomôcť tam, kde je to potrebné. Medzinárodné dobrovoľnícke tábory sa konajú počas celého roka, väčšinou v lete. Sú určené pre ľudí od 14 do 99 rokov. Ten kto sa skôr prihlási, má väčší výber projektov.

Ročne sa dobrovoľníckych táborov prostredníctvom medzinárodných sietí Alliance of European Voluntary Service Organisations a Service Civil International zúčastní viac ako 14 000 dobrovoľníkov. Zahraniční dobrovoľníci pomáhajú na obdobných INEX-om organizovaných projektoch aj na Slovensku.

História organizovania táborov siaha do roku 1920, kedy sa vo francúzskej dedine Esnes en Argonne konal prvý medzinárodný dobrovoľnícky tábor. Na Slovensku je INEX Slovakia už 26 rokov jedinou organizáciou, ktorá prijíma a vysiela dobrovoľníkov na medzinárodné dobrovoľnícke tábory.

Toto podujatie bolo podporené z dotácie Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR „Programy pre mládež 2014 – 2020“, ktorú administruje IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže.

:: Koniec tlačovej správy ::

Bližšie informácie poskytne:

Ing. Miroslava Zváčová, koordinátorka vysielania dobrovoľníkov do zahraničia

Tel. 0905 501 078, E-mail: out@inex.sk

INEX Slovakia – občianske združenie, Prokopova 15, 851 01, Bratislava

www.inex.sk,

 

INEX Slovakia

INEX Slovakia (INternational EXchanges) je nezisková organizácia. Pomáha mladým ľuďom osobnostne rásť za pomoci medzinárodného dobrovoľníctva, školení lídrov multikultúrnych skupín, informovaním o prínosoch dobrovoľníctva a jeho rozvojom u nás i v zahraničí.  Na Slovensku je jedinou organizáciou svojho druhu od roku 1993. Mladí ľudia spoznajú nové kultúry, vytvoria si nové priateľstvá z celého sveta, zlepšia si jazykové schopnosti, kompetencie, získajú nevšedné zážitky a skúsenosti.


Napísali o nás

dnesky.sk
skolskyservis.teraz.sk
mladez.sk
zones.sk
Teraz.sk

Cookies nám pomáhajú poskytovať Vám naše služby. Využívaním týchto služieb súhlasíte s ich použitím.
Oboznámiť sa podrobnejšie