Nebojte sa vykročiť zo svojej komfortnej zóny alebo Najlepšie rozhodnutie v mojom v živote (časť 2.)

30.10.2023 13:36 EZS zahraničie
Ahojte, tak sa opäť ozývam z (takmer) večne slnečného Španielska. Už som tu nejaký ten mesiac a musím povedať, že sa cítim, ako by som tu žila celý život. Občas si zájdem na churros con chocolate (ako naše šišky), pan con tomate/jamón (chlebík s olivovým olejom, prepasírovanými rajčinami alebo jamónom- ich tradičná šunka) alebo si sadneme s kamarátmi a objednáme si tradičné tapas - malé porcie jedla- rôzne druhy mäsa, ryby, zemiaky na milión spôsobov- odporúčam patatas bravas (z mäsa odporúčam carilladas- bravčové líčka alebo chobotnicu) Ani neviem ako a z veľkosti XS sa stalo M :) A je mi to jedno. Gastronómia je proste téma na týždeň.


Alkohol som ochutnala taktiež, no keďže nepatrím medzi jeho fanúšikov, nemôžem oceniť jeho (ne)výnimočnosť. Víno je tu veľmi silné, obzvlášť v meste, kde sa nachádzam. Vyrába sa tu tradičné sherry wine, ktoré chutí ako naše domáce. Za mňa nie, ale určite odporúčam aspoň namočiť jazyk :D
 okrem vína je tu veľmi populárne Tinto de verano (víno s nejakou limonádou) alebo špeciálne pre túto oblasť Rebujito (víno so sódou alebo Spritom).

Títo ľudia si proste vedia užívať život! Jedlo, alkohol, párty (ktoré sa mimochodom začínajú až po polnoci a rozbiehajú sa po 2. a bežne sa končia o 6.-7. ráno), kamaráti, rodina, tradície.

Španielsko je úžasná a fascinujúca krajina. Každý mesiac si nájdu dôvod na oslavu, každý mesiac slávia nejaký sviatok (ak sviatok pripadne na víkend, automaticky sa v pondelok nejde do práce, aby neboli ukrátení. A ak na štvrtok, v piatok zostávajú doma - veď, načo by sa išlo na deň do práce…) Tesne po mojom príchode som mala možnosť zažiť veľkolepú akciu, ktorá sa volá Feria. Ide o týždňovú nonstop oslavu, festival, kde sa prezentuje tradičná španielska kultúra: kone, tradičné obleky, flamenco hudba, jedlo, zábava, býčie zápasy… Na jednom takom som bola, dokonca som si zaplatila za extra VIP miesto vpredu! Myslela som, že býk sa bude len naháňať po aréne, útočiť na červenú vlajku a potom ho pustia na slobodu. Akonáhle doňho ale zabodli oštepy a všade bola krv, pochopila som, že som sa asi zmýlila. Po tom, čo zabili prvého býka, som s revom vybehla z arény a mesiac som nejedla mäso. Schudla som 4 kg.

So zvieratami to tu majú inak celkom pestré. Nájdete tu gekony, ktoré rady lozia do domov (aj my sme mali) a šváby veľké ako detská ruka. Všade, všade, všade. Vonku, na chodníkoch, v reštauráciách a, bohužiaľ, aj u nás. Každý deň aspoň 5. Dočasne som prestala navštevovať kuchyňu. Schudla som ďalších 5kg…

Neskutočné zážitky. A hoci som X-krát plakala a chcela som to vzdať, pozitíva výrazne prevyšovali nad negatívami. Stále prevyšujú. Nemám peniaze - a čo? Zážitky si za peniaze nekúpim. Nerobím - nevadí, ešte sa narobím do 70-ky… Toto je jednoznačne skúsenosť, ktorú odporúčam každému. Ak máte možnosť a záujem, vycestujte! Ovplyvní Vás to len a len v pozitívnom smere!!!


   

  Cookies nám pomáhajú poskytovať Vám naše služby. Využívaním týchto služieb súhlasíte s ich použitím.
Oboznámiť sa podrobnejšie