Dobrovoľnícky tábor so Salvadorom Dalí

10.10.2017 11:49 Tábory zahraničie
Ísť s cestovkou je nuda, a keďže som už v minulosti na jednom workcampe bola, opäť som siahla po tejto možnosti spoznať novú krajinu a k tomu kopec skvelých ľudí, z rôznych krajín sveta. 
Mnohí majú veľké túžby a predstavy, ktorú krajinu by chceli navštíviť. Pre mňa je, samozrejme okrem ďalších krajín v centre záujmu aj Španielsko – Catalonia. Ísť však s cestovkou je nuda, a keďže som už v minulosti na jednom workcampe bola, opäť som siahla po tejto možnosti spoznať novú krajinu a k tomu kopec skvelých ľudí, z rôznych krajín sveta. 

Stretli sa tu ľudia z Catalonie, Francúzska, Turecka, Nemecka, Švajčiarska, Poľska, Walesu, Českej republiky, Číny, Talianska, Ruska a Slovenska. Dokonca sme mali medzi sebou jedného chalana, ktorý bol trošku mentálne postihnutý, ale stal sa skvelou a neodeliteľnou súčasťou našej workcampovej rodiny. 

Náš kemp bol situovaný v národnom parku, neďaleko mestečka Figueres, ktoré je známe tým, že je to rodisko Salvadora Dalího. Spávali sme v stanoch, sprchovali sa v studenej sprche a chodili na 7.00 do práce, ktorá bola vzdialená asi 30 minút chôdzou, kde sme celé dni čistili turistický chodník, stavali most a plot. 

Musím však podotknúť, že Španieli sa teda veľmi od roboty pretrhnúť nejdú, takže sa to všetko dalo veľmi ľahko zvládnuť. Apropo, do práce sa chodievalo na 7.00, ale myslím, že ani raz sa nestalo, že by sme vstávali skôr ako o 7.20.

Musím povedať, že som si tento tábor najviac užila, ľudia boli skvelí, dokonca sme sa po kempe poniektorí stretávali aj v Barcelone. Bohužiaľ, nie všetci šli po skončení tábora do Barcelony. Čo už, ešte že sme tam boli my!

Kristína (22)
Cookies nám pomáhajú poskytovať Vám naše služby. Využívaním týchto služieb súhlasíte s ich použitím.
Oboznámiť sa podrobnejšie