Estónsko a 14-stupňová voda Baltského mora

10.10.2017 14:33 Tábory zahraničie
Som veľmi rada, že som sa zúčastnila tohto workcampu, spoznala nových ľudí, vytvorila nové priateľstvá. Bolo to naozaj úžasných jedenásť dní môjho života na ktoré nikdy nezabudnem.

Toto leto som sa zúčastnila úžasného workcampu v Estónsku. Najprv som sa nevedela rozhodnúť, do ktorej krajiny by som mala ísť, priťahovali ma hlavne južné krajiny ako Španielsko či Taliansko. Nakoniec som skončila na severe a vôbec to neľutujem.

Estónsko, možno naoko nie až tak zaujímavá krajina, ma prekvapilo svojou nádhernou prírodou a tiež pobrežím. Dlhá piesočná pláž s bielym pieskom a 14-stupňová voda Baltského mora – čo viac by si človek mohol priať. Program v kempe bol neskutočne bohatý, nenudili sme sa ani nachvíľu. Chodili sme na rôzne výlety po okolí, boli sme navštíviť miestne prírodné múzeum, hrad v meste Haappsalu, skanzen a železničné múzeum.

Okrem dobrovoľníckej práce (ktorej mimochodom nebolo až tak veľa) sme mali rôzne športové aktivity ako napr.: paintball, jazdenie na koni, lezenie na lanovej dráhe v Adventure parku, vodné rugby, orientačný beh, volleyball, basketball, futbal... Po celý čas vládla v kempe zdravá súťažná rivalita, vďaka bodovacej súťaži tímov, ktorá motivovala väčšinu ľudí k lepšiemu športovému výkonu. Hlavná cena bola jazda na JetSki  a poviem Vám – bol to fakt neskutočný zážitok.

Ľudia boli veľmi milí, boli sme zmes z rôznych krajín – Francúzsko, Taliansko, Srbsko, Británia, Rusko, Nemecko, Bielorusko a svoje zastúpenie malo dokonca aj USA a Japonsko. Chvíľu nám trvalo kým sme sa všetci spoznali, lebo nás tam bolo okolo štyridsať, ale po pár dňoch sa z nás stala naozaj skvelá partia. Zažili sme kopec srandy a myslím, že každý z nás bude na tieto momenty rád spomínať.

Som veľmi rada, že som sa zúčastnila tohto workcampu, spoznala nových ľudí, vytvorila nové priateľstvá. Bolo to naozaj úžasných jedenásť dní môjho života na ktoré nikdy nezabudnem.

Na záver chcem poďakovať organizácii INEX za možnosť stráviť takéto aktívne prázdniny v medzinárodnom prostredí. Už sa teším na ďalšie leto :)

(Zuzka, 2015)

Cookies nám pomáhajú poskytovať Vám naše služby. Využívaním týchto služieb súhlasíte s ich použitím.
Oboznámiť sa podrobnejšie