Blog
 

Ako 6 mesiacov mení život
20.05.2024 14:17
Opustiť prácu a všetko čo poznám. Urobiť krok do neznáma. To bolo pre mňa pred pol rokom nepredstaviteľné a naháňalo mi to riadny strach. Najmä zo zlyhania, z nesprávneho rozhodnutia. Dnes som pripravená urobiť to znova.

Všetko začalo nešťastným koncom vzťahu so šťastnou dovolenkou na Sicílii. Tu som pochopila, že žiť sa dá aj inak a že za svoje šťastie zodpovedám ja sama. Po návrate ma to ťahalo späť a práca už bola dlho pomalým umieraním bez vidiny posunu…vedela som, že som pripravená. Konečne začať plniť svoje sny, nasledovať srdce. Byť užitočnou, pomáhať ľuďom, vidieť zmysel mojej práce. Vidieť pozitívny dopad. Na spoločnosť či jednotlivca.
Kategória: EZS zahraničie
Nebojte sa vykročiť zo svojej komfortnej zóny alebo Najlepšie rozhodnutie v mojom v živote (časť 2.)
30.10.2023 13:36
Ahojte, tak sa opäť ozývam z (takmer) večne slnečného Španielska. Už som tu nejaký ten mesiac a musím povedať, že sa cítim, ako by som tu žila celý život. Občas si zájdem na churros con chocolate (ako naše šišky), pan con tomate/jamón (chlebík s olivovým olejom, prepasírovanými rajčinami alebo jamónom- ich tradičná šunka) alebo si sadneme s kamarátmi a objednáme si tradičné tapas - malé porcie jedla- rôzne druhy mäsa, ryby, zemiaky na milión spôsobov- odporúčam patatas bravas (z mäsa odporúčam carilladas- bravčové líčka alebo chobotnicu) Ani neviem ako a z veľkosti XS sa stalo M :) A je mi to jedno. Gastronómia je proste téma na týždeň.
Kategória: EZS zahraničie
Nebojte sa vykročiť zo svojej komfortnej zóny alebo Najlepšie rozhodnutie v mojom v živote (časť 1.)
11.09.2023 15:06
     Ahojte, pred pár mesiacmi som odišla v rámci ESC projektu do Španielska, konkrétne do mesta Jerez de la Frontera, ktoré sa nachádza na absolútnom juhu krajiny (medzi mestami Sevilla a Cádiz)
     Už zopár rokov som sa pohrávala s myšlienkou vycestovať ako dobrovoľníčka do zahraničia, no čím som bola staršia, tým náročnejšie bolo tento sen premeniť na realitu…
Kategória: EZS zahraničie
Braňo: My experience so far in Zagreb’s Amazonas
13.03.2023 12:55
Are you ready to try something new? Are you ready to take yourself out of your comfort zone? Would you like to challenge yourself? Do you want to explore new interests and environments, or perhaps an opportunity to effect some change, learn new things, and grow as a person? If you answered yes to any of these, then volunteering might be just for you.
Kategória: EZS zahraničie
Braňo: New blood flows into Amazonas
13.03.2023 13:35
Hello there, stranger. My name is Bran, and I am the new Amazonas volunteer from Slovakia. I will be here in Zagreb with all of you for almost a whole year, and I am looking forward to posting a new article every month. Hopefully, my studies in English language prove useful, and I will be able to breathe a different kind of life into these articles. My first article is about our arrival. So, you will get a little bit of insight into our project. Also, you will get to know more about the new volunteers.
Kategória: EZS zahraničie
Dorota: La vita è bella in Italia
24.01.2023 14:49
More, úzke a pokrivené uličky, káva za euro na stojáka, aperitivo a úžasné jedlo - život v Taliansku je ako sen. Janov, hlavné mesto Ligúrie, kde som strávila rok ako dobrovoľníčka, je skvelým a jedinečným miestom, kde si to môžete vyskúšať.
Kategória: EZS zahraničie
Kristiánova ESC v Poľsku - tipy skúseného dobrovoľníka
13.01.2023 13:40

Hello, my name is Kristián. I come from Slovakia and I took part in the integrart5 project (2021-2022) in Cracow. In our project there were actually 6 volunteers. We all lived together but for the most part, each of us worked in a different cultural institution, besides some common activities that we worked on together. Each of us organized art and language exchange themed classes and workshops plus helped with regular events and activities in the places we worked in. 

Here, I’m going to share some information about my experience in the long term volunteering project that might be useful for people who are also considering joining the European Solidarity Corps.

Kategória: EZS zahraničie
Petra - 3 týždne v krajine elfov a víl – Embrace the Darkness, Fínsko 2021
24.01.2023 13:55

O možnosti účastniť sa projektov ESC som sa dozvedela ešte koncom strednej školy, kedy som sa spoločne so svojou dobrou kamarátkou prvýkrát vydala na týždňovú mládežnícku výmenu Erasmus+. Z projektu som prišla domov nakoľko nadšená, že som sa v to isté leto zúčastnila ešte jednej výmeny. Od toho momentu som vedela, že sa chcem zapojiť aj do projektu Európskeho zboru solidarity, ktorý je na rozdiel od výmen dlhodobejší a jeho prínos pre spoločnosť vnímam ako hodnotnejší.

Kategória: EZS zahraničie
Hankin ESC projekt v Chorvátsku - spomienky
07.11.2022 12:02
Akoby to bolo včera, keď som písala o tom ako objavujeme Záhreb a všetky naše aktivity. Ako to tak býva, celý rok preletel ako voda a ani som sa nenazdala a som na konci. Všetky naše aktivity sa blížia ku koncu a pomaly je čas sa rozlúčiť. A tak vám teda rozpoviem ako som sa v Chorvátsku mala, čo som sa naučila a čo mi tento projekt dal.
Kategória: EZS zahraničie
Matejova EVS vo Švajčiarsku
02.05.2022 13:09

Môj rok dobrovoľníctva bol rokom zmien a poznávania. Spoznal som priateľstvo, ale aj čo to znamená byť psychicky úplne na dne.


Kategória: EZS zahraničie
Cookies nám pomáhajú poskytovať Vám naše služby. Využívaním týchto služieb súhlasíte s ich použitím.
Oboznámiť sa podrobnejšie