Medzinárodné dobrovoľnícke tábory (workcampy)

Medzinárodný dobrovoľnícky tábor alias workcamp je jedinečnou príležitosťou ako spoznať novú krajinu, kultúru a ľudí inak.

Ocenia ich dobrovoľníci túžiaci po neobyčajnej dovolenke, ktorí chcú opustiť uzavreté priestory, sedavý spôsob života, spoznať nových ľudí, krajiny, pomôcť sebe a tým, ktorí to potrebujú.

Dobrovoľníci pomáhajú 2 - 3 týždne na verejnoprospešných projektoch (čistenie pláže alebo lesa, oprava historických budov, práca s deťmi, starými ľuďmi, ľuďmi s postihnutím, renovácia historických pamiatok, práca so zvieratami, pomoc pri organizovaní festivalu, ochrana prírody a množstvo iných prác).

Dobrovoľníci stretnú ľudí z celého sveta, pričom sa dbá na to, aby boli medzinárodné, teda max. 2 účastníci z jednej krajiny a skupina zmiešaná muži/ženy. Každá skupina 6-15 dobrovoľníkov má svojich lídrov vyškolených partnerskou organizáciou.

Vycestovať je možné na dobrovoľnícke tábory do zahraničia avšak je možné zúčastniť sa ich aj na Slovensku. 

Medzi najobľúbenejšie krajiny patrí Nemecko, Francúzsko, Španielsko, Island a iné európske krajiny. Pomoc uvítajú i v exotike Japonska, Taiwanu, Indie, Srí Lanky, Mexika a iných krajín.

robotnik

Väčšina táborov je vekovo pre 18+, nájdu sa však aj pre teenagerov, rodiny a seniorovOdmenou za dobrovoľnícku prácu je strava, ubytovanie a pocit naplnenia z pomoci iným. Ročne je možné vybrať si z 1200 workcampov po celom svete.

História organizovania medzinárodných projektov siaha do roku 1920, kedy sa uskutočnil prvý tábor vo francúzskej dedine Esnes en Argonne zničenej počas prvej svetovej vojny.


Idem na tábor prvýkrát


V júni organizujeme stretnutie 1st timers u nás v kancelárii. Pozvánku posielame všetkým prijatým na workcamp.

Dozvieš sa: Tipy, triky, rady a zážitky, „životný cyklus tábora“, ako sa dostať na tábor, práca na tábore, čo očakávať, komunikácia na tábore, INEX Slovakia v skratke, odpovede na tvoje otázky a mnohé ďalšie ...

1st timers

Ako vyzerá deň na tábore

Den na tabore


Chcem sa zapojiť

Mohlo by ťa tiež zaujímať

Cookies nám pomáhajú poskytovať Vám naše služby. Využívaním týchto služieb súhlasíte s ich použitím.
Oboznámiť sa podrobnejšie