Japonsko. To je láska na celý život.

10.10.2017 15:35 Tábory zahraničie
Aj keď ste už o Japonsku veľa čítali, počuli kontroverzné a častokrát úsmevné príhody ľudí, ktorí ho navštívili, videli Lost in translation alebo Strach a chvenie, táto krajina Vás prekvapí, očarí a nakoniec úplne pohltí.

Aj keď ste už o Japonsku veľa čítali, počuli kontroverzné a častokrát úsmevné príhody ľudí, ktorí ho navštívili, videli Lost in translation alebo Strach a chvenie, táto krajina Vás prekvapí, očarí a nakoniec úplne pohltí. Je to láska na celý život.

Áno, môžete ju precestovať aj individuálne. Začať v Tokiu, presúvať sa shinkanzenmi do turisticky najatraktívnejších miest, ochutnať steak z Kobe, podľa bedekeru vidieť ešte rýchlo Hiroshimu... Alebo ísť na 2 týždne na projekt a zistiť, akí Japonci a ich krajina skutočne sú.

Do Japonska som pricestovala týždeň pred začatím projektu a navštívila región Kansai. Tokio som zámerne vynechala a zamerala sa viac na prírodu a vidiek, čo bol dobrý nápad, lebo je nádherný. Atmosféru veľkomesta som zažila v Osake, ale najsilnejšie zážitky mám z Koyasanu, Kyota a z Nary, v ktorej mal základňu môj projekt.

Nebojte sa cestovať sami, Japonsko je pre single travelerov začiatočníkov ako stvorené. Japonci sú veľmi milí a vždy ochotní pomôcť, aj keď vedia po anglicky len pár slov. Lost in translation nehrozí a keď, je to veľmi príjemné :)

Môj kemp Art Festival in Old Capital mal základňu v Nare. Bývali sme v starej škôlke, pri ktorej sa páslo stádo srniek, ktoré sú roztrúsené po celom meste. Každý deň sme pomáhali inému umelcovi v dokončovaní jeho diela, ktoré umiestnil pod šírim nebom priamo pri svätyni alebo chráme.

Nemohla som si vybrať lepšie miesto a náplň práce projektu.

Barbora (31)

Cookies nám pomáhajú poskytovať Vám naše služby. Využívaním týchto služieb súhlasíte s ich použitím.
Oboznámiť sa podrobnejšie