Akadémia lídrovania 2

Základné
Kód:
ISLTC02
Krajina:
Slovakia
Dátum:
07.06.2024 20:00 - 09.06.2024 15:30
Typ:
LEAD STUD
Vek:
17 - 40
Celkový počet účastníkov:
: 10 , : 10
Voľné miesta:
: 3 , : 1
Všeobecný popis
Máš chuť na sebe pracovať a neustále sa zlepšovať?
Chceš sa naučiť ako byť líder a ako viesť tím v multikultúrnom prostredí?
Chceš si zlepšiť komunikačné schopnosti a naučiť sa lepšie plánovať projekt?
Chceš spoznať nových ľudí a zažiť zábavný víkend, kde sa aj niečo naučíš?Tak práve pre Teba je naša Akadémia lídrovania. Prihlás sa na druhú časť akreditovaného vzdelávania. Prihlásiť na školenie je možné do 17.05.2024: https://forms.office.com/e/SyWHmXzWK9 

Keďže v tento víkend budú prebiehať voľby do europarlamentu, ktorých sa chceme zúčastniť aj my, v rámci programu bude priestor na to, aby sme išli spoločne odvoliť :)


AL22024

Akadémia lídrovania je vzdelávací program akreditovaný Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu SR. Ide o 2 víkendové školenia (piatok večer - nedeľa poobedie), ktoré sú zamerané na rozvoj a získanie kompetencií v oblasti manažmentu medzinárodného projektu a dobrovoľníkov v multikultúrnom prostredí. Na školeniach nebudeme sedieť v školských laviciach a učiť sa niečo naspamäť. Zabavíme sa a na správne postupy prídeme sami. 

Vítaní sú všetci, aj tí, čo okolo dobrovoľníctva a INEX-u ešte ani nešli, ale aj tí, ktorí boli na dobrovoľníckom projekte v zahraničí, na dobrovoľníckych aktivitách na Slovensku, alebo chcú lídrovať tábor, či sa chcú naučiť niečo nové. Príď s kamošom, kamoškou, pokojne aj bez nikoho. Počas víkendu spoznáš nových ľudí, s ktorými určite nájdeš spoločnú reč.


Čo ti Akadémia lídrovania dá?
- naučíš sa ako organizovať podujatie s medzinárodnou účasťou dobrovoľníkov a osvojíš si zásady projektového manažmentu
- dozvieš sa, ako viesť a motivovať mladých ľudí k aktívnej participácii
- naučíš sa ako komunikovať s dobrovoľníkmi, predstaviteľmi partnerských organizácií, lokálnou komunitou
- získaš tipy a triky ako pracovať pod tlakom, ako flexibilne a správne reagovať a riešiť neštandardné situácie a problémy
- dozvieš sa, ako vytvoriť pozitívnu atmosféru v rámci tímu a ako zvoliť správne metódy budovania tímu
- budeš súčasťou zážitkového víkendu plného zábavy, hier a vzdelávacích workshopov
- spoznáš nových ľudí
- dozvieš sa o možnostiach a profesijných prínosoch medzinárodného dobrovoľníctva
- možnosť overiť si získané vedomosti a zručnosti v praxi na medzinárodných dobrovoľníckych táboroch na Slovensku
- certifikát potvrdzujúci absolvovanie Akadémie lídrovania


Pre koho je Akadémia lídrovania určená?
- pre všetkých od 17 do 40 rokov, ktorí majú záujem zlepšovať sa a učiť sa niečo nové
- pre budúcich vedúcich táborov, ale aj pre tých, ktorí nemajú v pláne viesť tábor
- predošlá skúsenosť s dobrovoľníctvom, tábormi alebo aktivitami INEX Slovakia sa nevyžaduje
- nie je to školenie pre pracovníkov pre mládežníckej organizácie


Čo ti zabezpečí INEX:
- 2 víkendové školenia vedené skúseným tímom školiteľov
- možnosť spoznať nových ľudí, dozvedieť sa o možnostiach a profesijných prínosoch medzinárodného dobrovoľníctva
- strava (3x do dňa, občerstvenie)
- ubytovanie


Čo ťa to bude stáť:
účastnícky príspevok 50 €/víkendové školenie
- dopravu na miesto školenia
- vyplniť prihlášku: https://forms.office.com/e/SyWHmXzWK9 

Povedali o našich akreditovaných školeniach:
Prihlás sa na druhú časť Akadémie lídrovania: https://forms.office.com/e/SyWHmXzWK9.Kedy: 07.06. 2024 20:00 - 09.6. 2024 15:30
Kde: Hostel Skautský dom, A. Pécha 2, Banská Štiavnica

Workshopy:
 • metodika organizovania mládežníckeho projektu
 • skupinová dynamika a teória hier
 • medzikultúrne učenie
 • finančný manažment
 • riešenie neštandardných situácií a konfliktov
 • simulácie a praktický nácvik zručností lídra
Súčasťou druhej časti Akadémie lídrovania je aj ústna skúška. Prosím, naplánujte si odchod zo školenia tak, aby ste stihli všetky časti programu. 
Časť školenia prebieha v anglickom jazyku. Postačí komunikačná úroveň.

Ubytovanie
Ubytovanie je zabezpečené v hosteli sv. Juraja, známeho aj pod menom Skautský dom. V hosteli je prístup na Wifi a je dobre dostupný z centra Banskej Štiavnice. Účastníci budú mať k dispozícii ubytovanie v 2 miestnostiach na poschodových posteliach. V priestoroch sú na každom poschodí spoločné sprchy a WC. Viac informácií nájdete TU

Strava
Strava (raňajky, obedy, večere a počas dňa priebežne občerstvenie) budú zabezpečené pre všetkých účastníkov. Obedy budeme mať v reštaurácii, raňajky a večere budú v réžii INEX Slovakia. Z dôvodu zabezpečenia stravy, prosím, uveďte do prihlášky alergie, intolerancie a diéty, ktoré musíte dodržiavať. 

Doprava
Každý účastník po vlastnom. Viac info o tom, ako sa dopraviť na miesto konania školenia budú v infosheete, ktorý zašleme prijatým účastníkom.


Ako sme sa mali predošlé roky:
 
Po úspešnom absolvovaní účastníci získajú certifikát zo vzdelávacej aktivity: manažment dobrovoľníkov v multikultúrnom prostredí. Slávnostné odovzdávanie certifikátov prebehne 28.9. 2024 v Bratislave.Spoznaj školiteľský tím


Monika je vedúca školiteľského tímu a odpovie ti na všetky otázky o Akadémii lídrovania cez témy, dátumy, ubytovanie až po proces prihlasovania sa. Vyštudovala učiteľstvo akademických predmetov (pedagogika - výchova k občianstvu) a popri štúdiu sa začala venovať dobrovoľníctvu. Jej cesta dobrovoľníčky začala na medzinárodnom dobrovoľníckom tábore na Slovensku. Neskôr absolvovala školenia pre lídrov a 5 rokov viedla letné tábory na Slovensku. Po absovovaní školenia pre školiteľov sa stala členkou školiteľského tímu. Od roku 2016 pracuje na INEX-e. Začala ako EDS koordinátorka a vedúca školiteľského tímu. Momentálne má na starosti Akadémiu lídrovania, medzinárodné dobrovoľnícke tábory na Slovensku a reprezentovanie INEX-u a záujmov dobrovoľníctva na pracovných stretnutiach na Slovensku a v zahraničí, ako aj ako členka predsedníctva Rady mládeže Slovenska. Medzi jej obľúbené témy na školeniach patrí multikutúrne učenie, motivácia, riešenie konfliktov a komunikácia.KatkaKatka sa začala venovať dobrovoľníctvu ako animátor na detských táboroch, v roku 2016 objavila INEX a prostredníctvom neho sa zúčastnila niekoľkých projektov vo Francúzsku, Estónsku a na Slovensku. Po absolvovaní kurzu manažmentu lídrov medzinárodných dobrovoľníckych táborov sa rozhodla skúsiť aj lídrovanie a viedla projekty v Prešove a Slatinke. Od roku 2020 je v školiteľskom tíme a zameriava sa najmä na oblasť study parts a komunikácie na tábore, teórii hier a lídershipu. Vyštudovala Ekonomickú univerzitu v Bratislave, momentálne pracuje v oblasti auditu a účtovníctva. 


PetoPeťov
prvý dobrovoľnícky projekt bola mládežnícka výmena v Banskej Štiavnici v roku 2011. Od vtedy je dobrovoľníctvo jeho veľkou vášňou. Zúčastnil sa na 3  workcampoch a školenia pre školiteľov v zahraničí. V roku 2012 absolvoval školenia pre lídrov a po nich odlídroval vyše 10 workcampov a od roku 2014 je členom školiteľského tímu. Zastupoval INEX v medzinárodnej organizácii Alliance of European Voluntary Service Organisations ako člen pracovnej skupiny pre environmentálnu udržateľnosť, ktorú neskôr aj viedol. Venuje sa hlavne témam leadershipu, komunikácie, motivácie a riešeniu konfliktov. Vyštudoval geografiu na Univerzite Komenského a momentálne pracuje pre Dell ako analytik cien dátových centier.


Zuzka 
sa prvýkrát zúčastnila medzinárodnej dobrovoľníckej mládežníckej výmeny v Leviciach v roku 2008. Neskôr počas vysokoškolského štúdia práva na UK v Bratislave absolvovala ako účastníčka niekoľko letných táborov v Španielsku, Taliansku a vo Filadelfii. Tam si prvýkrát vyskúšala aj lídrovanie. V lídrovaní následne pokračovala na INEXáckych táboroch na Slovensku. Zuzka pracuje v IBM, kde manazuje tim, ktorí podporuje predaj.  Momentálne pôsobí ako členka školiteľského tímu. Medzi jej najobľúbenejšie témy patrí komunikácia, leadership, medzikultúrne vzťahy, riešenie konfliktov. Má rada cestovanie, športy, knihy.

Romana 
vyštudovala medzinárodné vzťahy na Metropolitnej univerzite v Prahe. Momentálne pracuje pre Lenovo ako operačný manažér. Vo voľnom čase sa venuje športom (cestné bicyklovanie, tenis, beh, ski alp, joga), rada cestuje, hrá na klavíri a celkovo ju baví prekračovať svoju komfortnú zónu a posúvať svoje limity. Romanina dobrovoľnícka cesta začala v spolupráci s Radou mládeže Slovenska, kde sa podieľala ako facilitátor školení vrámci európskeho programu „The Activist Network”. Súčasťou školitelského tímu INEX-u je od roku 2024. Medzi jej obľúbené témy patrí leadership, efektívny time management a myšlienkové mapy.
Garant akreditovaného programu

barbi akademia lidrovaniaBarbi je garantka akreditovaného vzdelávacieho programu, vyštudovala učiteľstvo všeobecnovzdelávacích predmetov (pedagogika - anglický jazyk a literatúra) a zároveň odbor sociálna pedagogika. Na INEX prišla v roku 2000. Jej prvý workcamp bol vo Francúzsku. Následne začala lídrovať tábory na Slovensku a neskôr pracovať na INEX-e ako koordinátorka Európskej Dobrovoľníckej Služby. Neskôr mala na starosti vysielanie slovenských dobrovoľníkov na zahraničné aktivity a vyskúšala si aj pozíciu vedúcej kancelárie. Potom mala na starosti medzinárodné dobrovoľnícke tábory na Slovensku a školenia lídrov na Slovensku, ako aj vedenie školiteľského tímu. Momentálne pôsobí na INEX-e ako koordinátorka projektov Európskeho Zboru Solidarity. Stretnúť ju môžete aj na Akadémii lídrovania.

Ďalšie poznámky Akreditácia Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky udelená pod číslom: AKPSM/0065/2021/3/001. Príspevky Príspevok nám pomáha pokryť malú časť nákladov na podujatie. Náklady na organizáciu podujatia sú tvorené ubytovaním, stravou, občerstvením, poplatkom za konferenčnú miestnosť, materiál na podujatie. Zároveň príspevok predstavuje prejav záujmu o účasť na podujatí. Školiteľský tím pripravuje školenie bez nároku na honorár.
Účastnícky príspevok 50.0 EUR
Čo ďalej?

Táto aktivita nemôže byť pridaná do tvojej tašky. Môže byť plná, uzavretá, alebo nie je určená pre teba. Tiež sa musíš prihlásiť.
 • Nie si prihlásený.

Prečítaj si FAQ
Kontaktuj nás

Základné
Kód:
ISLTC02
Krajina:
Slovakia
Dátum:
07.06.2024 20:00 - 09.06.2024 15:30
Typ:
LEAD STUD
Vek:
17 - 40
Celkový počet účastníkov:
: 10 , : 10
Voľné miesta:
: 3 , : 1
Všeobecný popis
Máš chuť na sebe pracovať a neustále sa zlepšovať?
Chceš sa naučiť ako byť líder a ako viesť tím v multikultúrnom prostredí?
Chceš si zlepšiť komunikačné schopnosti a naučiť sa lepšie plánovať projekt?
Chceš spoznať nových ľudí a zažiť zábavný víkend, kde sa aj niečo naučíš?Tak práve pre Teba je naša Akadémia lídrovania. Prihlás sa na druhú časť akreditovaného vzdelávania. Prihlásiť na školenie je možné do 17.05.2024: https://forms.office.com/e/SyWHmXzWK9 

Keďže v tento víkend budú prebiehať voľby do europarlamentu, ktorých sa chceme zúčastniť aj my, v rámci programu bude priestor na to, aby sme išli spoločne odvoliť :)


AL22024

Akadémia lídrovania je vzdelávací program akreditovaný Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu SR. Ide o 2 víkendové školenia (piatok večer - nedeľa poobedie), ktoré sú zamerané na rozvoj a získanie kompetencií v oblasti manažmentu medzinárodného projektu a dobrovoľníkov v multikultúrnom prostredí. Na školeniach nebudeme sedieť v školských laviciach a učiť sa niečo naspamäť. Zabavíme sa a na správne postupy prídeme sami. 

Vítaní sú všetci, aj tí, čo okolo dobrovoľníctva a INEX-u ešte ani nešli, ale aj tí, ktorí boli na dobrovoľníckom projekte v zahraničí, na dobrovoľníckych aktivitách na Slovensku, alebo chcú lídrovať tábor, či sa chcú naučiť niečo nové. Príď s kamošom, kamoškou, pokojne aj bez nikoho. Počas víkendu spoznáš nových ľudí, s ktorými určite nájdeš spoločnú reč.


Čo ti Akadémia lídrovania dá?
- naučíš sa ako organizovať podujatie s medzinárodnou účasťou dobrovoľníkov a osvojíš si zásady projektového manažmentu
- dozvieš sa, ako viesť a motivovať mladých ľudí k aktívnej participácii
- naučíš sa ako komunikovať s dobrovoľníkmi, predstaviteľmi partnerských organizácií, lokálnou komunitou
- získaš tipy a triky ako pracovať pod tlakom, ako flexibilne a správne reagovať a riešiť neštandardné situácie a problémy
- dozvieš sa, ako vytvoriť pozitívnu atmosféru v rámci tímu a ako zvoliť správne metódy budovania tímu
- budeš súčasťou zážitkového víkendu plného zábavy, hier a vzdelávacích workshopov
- spoznáš nových ľudí
- dozvieš sa o možnostiach a profesijných prínosoch medzinárodného dobrovoľníctva
- možnosť overiť si získané vedomosti a zručnosti v praxi na medzinárodných dobrovoľníckych táboroch na Slovensku
- certifikát potvrdzujúci absolvovanie Akadémie lídrovania


Pre koho je Akadémia lídrovania určená?
- pre všetkých od 17 do 40 rokov, ktorí majú záujem zlepšovať sa a učiť sa niečo nové
- pre budúcich vedúcich táborov, ale aj pre tých, ktorí nemajú v pláne viesť tábor
- predošlá skúsenosť s dobrovoľníctvom, tábormi alebo aktivitami INEX Slovakia sa nevyžaduje
- nie je to školenie pre pracovníkov pre mládežníckej organizácie


Čo ti zabezpečí INEX:
- 2 víkendové školenia vedené skúseným tímom školiteľov
- možnosť spoznať nových ľudí, dozvedieť sa o možnostiach a profesijných prínosoch medzinárodného dobrovoľníctva
- strava (3x do dňa, občerstvenie)
- ubytovanie


Čo ťa to bude stáť:
účastnícky príspevok 50 €/víkendové školenie
- dopravu na miesto školenia
- vyplniť prihlášku: https://forms.office.com/e/SyWHmXzWK9 

Povedali o našich akreditovaných školeniach:
Prihlás sa na druhú časť Akadémie lídrovania: https://forms.office.com/e/SyWHmXzWK9.Kedy: 07.06. 2024 20:00 - 09.6. 2024 15:30
Kde: Hostel Skautský dom, A. Pécha 2, Banská Štiavnica

Workshopy:
 • metodika organizovania mládežníckeho projektu
 • skupinová dynamika a teória hier
 • medzikultúrne učenie
 • finančný manažment
 • riešenie neštandardných situácií a konfliktov
 • simulácie a praktický nácvik zručností lídra
Súčasťou druhej časti Akadémie lídrovania je aj ústna skúška. Prosím, naplánujte si odchod zo školenia tak, aby ste stihli všetky časti programu. 
Časť školenia prebieha v anglickom jazyku. Postačí komunikačná úroveň.

Ubytovanie
Ubytovanie je zabezpečené v hosteli sv. Juraja, známeho aj pod menom Skautský dom. V hosteli je prístup na Wifi a je dobre dostupný z centra Banskej Štiavnice. Účastníci budú mať k dispozícii ubytovanie v 2 miestnostiach na poschodových posteliach. V priestoroch sú na každom poschodí spoločné sprchy a WC. Viac informácií nájdete TU

Strava
Strava (raňajky, obedy, večere a počas dňa priebežne občerstvenie) budú zabezpečené pre všetkých účastníkov. Obedy budeme mať v reštaurácii, raňajky a večere budú v réžii INEX Slovakia. Z dôvodu zabezpečenia stravy, prosím, uveďte do prihlášky alergie, intolerancie a diéty, ktoré musíte dodržiavať. 

Doprava
Každý účastník po vlastnom. Viac info o tom, ako sa dopraviť na miesto konania školenia budú v infosheete, ktorý zašleme prijatým účastníkom.


Ako sme sa mali predošlé roky:
 
Po úspešnom absolvovaní účastníci získajú certifikát zo vzdelávacej aktivity: manažment dobrovoľníkov v multikultúrnom prostredí. Slávnostné odovzdávanie certifikátov prebehne 28.9. 2024 v Bratislave.Spoznaj školiteľský tím


Monika je vedúca školiteľského tímu a odpovie ti na všetky otázky o Akadémii lídrovania cez témy, dátumy, ubytovanie až po proces prihlasovania sa. Vyštudovala učiteľstvo akademických predmetov (pedagogika - výchova k občianstvu) a popri štúdiu sa začala venovať dobrovoľníctvu. Jej cesta dobrovoľníčky začala na medzinárodnom dobrovoľníckom tábore na Slovensku. Neskôr absolvovala školenia pre lídrov a 5 rokov viedla letné tábory na Slovensku. Po absovovaní školenia pre školiteľov sa stala členkou školiteľského tímu. Od roku 2016 pracuje na INEX-e. Začala ako EDS koordinátorka a vedúca školiteľského tímu. Momentálne má na starosti Akadémiu lídrovania, medzinárodné dobrovoľnícke tábory na Slovensku a reprezentovanie INEX-u a záujmov dobrovoľníctva na pracovných stretnutiach na Slovensku a v zahraničí, ako aj ako členka predsedníctva Rady mládeže Slovenska. Medzi jej obľúbené témy na školeniach patrí multikutúrne učenie, motivácia, riešenie konfliktov a komunikácia.KatkaKatka sa začala venovať dobrovoľníctvu ako animátor na detských táboroch, v roku 2016 objavila INEX a prostredníctvom neho sa zúčastnila niekoľkých projektov vo Francúzsku, Estónsku a na Slovensku. Po absolvovaní kurzu manažmentu lídrov medzinárodných dobrovoľníckych táborov sa rozhodla skúsiť aj lídrovanie a viedla projekty v Prešove a Slatinke. Od roku 2020 je v školiteľskom tíme a zameriava sa najmä na oblasť study parts a komunikácie na tábore, teórii hier a lídershipu. Vyštudovala Ekonomickú univerzitu v Bratislave, momentálne pracuje v oblasti auditu a účtovníctva. 


PetoPeťov
prvý dobrovoľnícky projekt bola mládežnícka výmena v Banskej Štiavnici v roku 2011. Od vtedy je dobrovoľníctvo jeho veľkou vášňou. Zúčastnil sa na 3  workcampoch a školenia pre školiteľov v zahraničí. V roku 2012 absolvoval školenia pre lídrov a po nich odlídroval vyše 10 workcampov a od roku 2014 je členom školiteľského tímu. Zastupoval INEX v medzinárodnej organizácii Alliance of European Voluntary Service Organisations ako člen pracovnej skupiny pre environmentálnu udržateľnosť, ktorú neskôr aj viedol. Venuje sa hlavne témam leadershipu, komunikácie, motivácie a riešeniu konfliktov. Vyštudoval geografiu na Univerzite Komenského a momentálne pracuje pre Dell ako analytik cien dátových centier.


Zuzka 
sa prvýkrát zúčastnila medzinárodnej dobrovoľníckej mládežníckej výmeny v Leviciach v roku 2008. Neskôr počas vysokoškolského štúdia práva na UK v Bratislave absolvovala ako účastníčka niekoľko letných táborov v Španielsku, Taliansku a vo Filadelfii. Tam si prvýkrát vyskúšala aj lídrovanie. V lídrovaní následne pokračovala na INEXáckych táboroch na Slovensku. Zuzka pracuje v IBM, kde manazuje tim, ktorí podporuje predaj.  Momentálne pôsobí ako členka školiteľského tímu. Medzi jej najobľúbenejšie témy patrí komunikácia, leadership, medzikultúrne vzťahy, riešenie konfliktov. Má rada cestovanie, športy, knihy.

Romana 
vyštudovala medzinárodné vzťahy na Metropolitnej univerzite v Prahe. Momentálne pracuje pre Lenovo ako operačný manažér. Vo voľnom čase sa venuje športom (cestné bicyklovanie, tenis, beh, ski alp, joga), rada cestuje, hrá na klavíri a celkovo ju baví prekračovať svoju komfortnú zónu a posúvať svoje limity. Romanina dobrovoľnícka cesta začala v spolupráci s Radou mládeže Slovenska, kde sa podieľala ako facilitátor školení vrámci európskeho programu „The Activist Network”. Súčasťou školitelského tímu INEX-u je od roku 2024. Medzi jej obľúbené témy patrí leadership, efektívny time management a myšlienkové mapy.
Garant akreditovaného programu

barbi akademia lidrovaniaBarbi je garantka akreditovaného vzdelávacieho programu, vyštudovala učiteľstvo všeobecnovzdelávacích predmetov (pedagogika - anglický jazyk a literatúra) a zároveň odbor sociálna pedagogika. Na INEX prišla v roku 2000. Jej prvý workcamp bol vo Francúzsku. Následne začala lídrovať tábory na Slovensku a neskôr pracovať na INEX-e ako koordinátorka Európskej Dobrovoľníckej Služby. Neskôr mala na starosti vysielanie slovenských dobrovoľníkov na zahraničné aktivity a vyskúšala si aj pozíciu vedúcej kancelárie. Potom mala na starosti medzinárodné dobrovoľnícke tábory na Slovensku a školenia lídrov na Slovensku, ako aj vedenie školiteľského tímu. Momentálne pôsobí na INEX-e ako koordinátorka projektov Európskeho Zboru Solidarity. Stretnúť ju môžete aj na Akadémii lídrovania.

Ďalšie poznámky Akreditácia Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky udelená pod číslom: AKPSM/0065/2021/3/001. Príspevky Príspevok nám pomáha pokryť malú časť nákladov na podujatie. Náklady na organizáciu podujatia sú tvorené ubytovaním, stravou, občerstvením, poplatkom za konferenčnú miestnosť, materiál na podujatie. Zároveň príspevok predstavuje prejav záujmu o účasť na podujatí. Školiteľský tím pripravuje školenie bez nároku na honorár.
Účastnícky príspevok 50.0 EUR
Čo ďalej?

Táto aktivita nemôže byť pridaná do tvojej tašky. Môže byť plná, uzavretá, alebo nie je určená pre teba. Tiež sa musíš prihlásiť.
 • Nie si prihlásený.

Prečítaj si FAQ
Kontaktuj nás

Cookies nám pomáhajú poskytovať Vám naše služby. Využívaním týchto služieb súhlasíte s ich použitím.
Oboznámiť sa podrobnejšie