Už ťa nebaví makať za peniaze? - 14.3.2018

Tlačová správa: Už ťa nebaví makať za peniaze?

Mladí ľudia zo Slovenska majú už 25. rok možnosť vycestovať na medzinárodný dobrovoľnícky tábor do zahraničia. Je to možnosť spoznať krajinu, kultúru a miestnych obyvateľov inak. Vybrať si môžu z 2000 dobrovoľníckych ponúk. Z európskych krajín sú to Island, Španielsko, Nemecko, Francúzsko... Pomoc uvítajú i v exotike Japonska, Taiwanu, Indie, Srí Lanky, Mexika a iných krajín. Zoznam na stránke www.inex.sk.

V prípade záujmu o viac informácií nás prosím kontaktuje emailom na out(zavinac)inex.sk alebo telefonicky 0905 501 078.

:: Tlačová správa ::


Už ťa nebaví makať za peniaze?

Bratislava, 14. marec 2018. Mladí ľudia zo Slovenska majú už 25. rok možnosť vycestovať na medzinárodný dobrovoľnícky tábor do zahraničia. Je to možnosť spoznať krajinu, kultúru a miestnych obyvateľov inak. Vybrať si môžu z 2000 dobrovoľníckych ponúk. Z európskych krajín sú to Island, Španielsko, Nemecko, Francúzsko... Pomoc uvítajú i v exotike Japonska, Taiwanu, Indie, Srí Lanky, Mexika a iných krajín. Zoznam na stránke www.inex.sk.

Medzinárodné dobrovoľnícke tábory sú jedinečnou možnosťou budovania tolerancie k odlišným národnostiam. Počas 2-3 týždňov pomáhajú dobrovoľníci pri oprave historických pamiatok, organizovaní festivalov, pripravujú aktivity pre deti, ľudí s postihnutím a pod. Ich komunikačným jazykom je angličtina a maximálne dvaja sú z rovnakej krajiny. Ročne sa ich zúčastní 14 000 dobrovoľníkov z celého sveta.
Pomôžu iným, ale aj samým sebe. Komunikujú v cudzom jazyku, spoznajú ľudí z celého sveta, čím sa stanú samostatnejšími, sebavedomejšími, obohatení o nové skúsenosti, zážitky a stále oceňovanejšie soft-skills.

História organizovania medzinárodných dobrovoľníckych táborov siaha do roku 1920, kedy sa konal prvý tábor vo francúzskej dedine Esnes en Argonne zničenej po 1. svetovej vojne. INEX Slovakia organizuje medzinárodné tábory na Slovensku a zároveň vysiela slovenských dobrovoľníkov do zahraničia do organizácií zastrešených v medzinárodných sietiach, ktorých je členom a partnerom. Za tento čas vyslal 8114 slovenských dobrovoľníkov.

Pre nováčikov je pripravené informačné stretnutie. Viac informácií na www.inex.sk
 
Tento projekt bol podporený z dotácie Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR „Programy pre mládež 2014 – 2020“, ktorú administruje IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže.
 
:: Koniec tlačovej správy ::


Bližšie informácie poskytne:
Ing. Miroslava Zváčová, koordinátorka vysielania dobrovoľníkov do zahraničia
Tel. 0905 501 078, E-mail: out@inex.sk
INEX Slovakia – občianske združenie, Prokopova 15, 851 01, Bratislava
 
INEX Slovakia (INternational EXchanges) je nezisková organizácia. Pomáha mladým ľuďom osobnostne rásť za pomoci medzinárodného dobrovoľníctva, školení lídrov multikultúrnych skupín, informovaním o prínosoch dobrovoľníctva a jeho rozvojom u nás i v zahraničí.  Na Slovensku je jedinou organizáciou svojho druhu od roku 1993. Mladí ľudia spoznajú nové kultúry, vytvoria si nové priateľstvá z celého sveta, zlepšia si jazykové schopnosti, kompetencie, získajú nevšedné zážitky a skúsenosti.


Napísali o nás

kosiceonline.sk
zones.sk
skolskyservis.teraz.skCookies nám pomáhajú poskytovať Vám naše služby. Využívaním týchto služieb súhlasíte s ich použitím.
Vlastné nastavenie cookies
Oboznámiť sa podrobnejšie