Dobrovoľníci, ide sa do sveta! - 20.4.2018

Tlačová správa: Dobrovoľníci, ide sa do sveta!

Letné medzinárodné dobrovoľnícke tábory sa rýchlo plnia dobrovoľníkmi z celého sveta. Vyše 1000 miest  zostáva neobsadených. Tábor si je možné vybrať na stránke www.inex.sk. Okrem európskych krajín sú tábory aj na exotických miestach.

V prípade záujmu o viac informácií nás prosím kontaktuje emailom na out(zavinac)inex.sk alebo telefonicky 0905 501 078.

:: Tlačová správa ::

 

Dobrovoľníci, ide sa do sveta!

Bratislava, 20. apríl 2018. Letné medzinárodné dobrovoľnícke tábory sa rýchlo plnia dobrovoľníkmi z celého sveta. Vyše 1000 miest  zostáva neobsadených. Tábor si je možné vybrať na stránke www.inex.sk. Okrem európskych krajín sú tábory aj na exotických miestach.

Medzinárodný dobrovoľnícky tábor predstavuje jedinečnú možnosť ako spoznať krajinu inak. Na tábore sú maximálne dvaja dobrovoľníci z jednej krajiny, dohovoria sa v cudzom, najčastejšie anglickom jazyku. Hlavnou aktivitou je oprava historických pamiatok, organizovanie festivalov, príprava aktivít pre deti, ľudí s postihnutím a iné. Ročne sa ich zúčastní 14 000 dobrovoľníkov.

Vďaka účasti na táboroch sa dobrovoľníci naučia samostatnosti, zdokonalia sa v cudzom jazyku, získajú priateľov z celého sveta, neoceniteľné skúsenosti, zážitky a pritom pomôžu niekomu, kto to potrebuje.

Dobrovoľníci majú možnosť prežiť leto v európskych krajinách, napríklad v Nemecku, Belgicku, Španielsku, Holandsku, Taliansku, na Islande a ďalších. Skúsenejší môžu zavítať do Japonska, Južnej Kórei, Indie alebo Mexika.

Prvý medzinárodný dobrovoľnícky tábor sa uskutočnil v roku 1920 vo francúzskej dedine Esnes en Argonne zničenej počas prvej svetovej vojny. INEX Slovakia už 25 rokov organizuje medzinárodné dobrovoľnícke tábory na Slovensku a zároveň vysiela slovenských dobrovoľníkov do zahraničia.

 

Tento projekt bol podporený z dotácie Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR „Programy pre mládež 2014 – 2020“, ktorú administruje IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže.

 

:: Koniec tlačovej správy ::

 

Bližšie informácie poskytne:

 

Ing. Miroslava Zváčová, koordinátorka vysielania dobrovoľníkov do zahraničia

Tel. 0905 501 078, E-mail: out@inex.sk

INEX Slovakia – občianske združenie, Prokopova 15, 851 01, Bratislava

www.inex.sk,

 

 

INEX Slovakia

INEX Slovakia (INternational EXchanges) je nezisková organizácia. Pomáha mladým ľuďom osobnostne rásť za pomoci medzinárodného dobrovoľníctva, školení lídrov multikultúrnych skupín, informovaním o prínosoch dobrovoľníctva a jeho rozvojom u nás i v zahraničí.  Na Slovensku je jedinou organizáciou svojho druhu od roku 1993. Mladí ľudia spoznajú nové kultúry, vytvoria si nové priateľstvá z celého sveta, zlepšia si jazykové schopnosti, kompetencie, získajú nevšedné zážitky a skúsenosti.Napísali o nás

skolskyservis.teraz.sk
zones.sk
news.sk
mladez.skCookies nám pomáhajú poskytovať Vám naše služby. Využívaním týchto služieb súhlasíte s ich použitím.
Vlastné nastavenie cookies
Oboznámiť sa podrobnejšie