Aj dobrovoľníci z Mexika, Malajzie, Taiwanu prišli pomôcť na Slovensko.

Tlačová správa: Aj dobrovoľníci z Mexika, Malajzie, Taiwanu prišli pomôcť na Slovensko.

Počas leta prišlo na Slovensko 59 dobrovoľníkov z Ázie, Ameriky a Európy. Pomáhali na 8 verejnoprospešných projektoch, ktoré organizovalo OZ INEX Slovakia.

V prípade záujmu o viac informácií nás prosím kontaktuje emailom na out(zavinac)inex.sk alebo telefonicky 0905 501 078.

:: Tlačová správa ::

Aj dobrovoľníci z Mexika, Malajzie, Taiwanu prišli pomôcť na Slovensko.

Bratislava, 5. október 2018. Počas leta prišlo na Slovensko 59 dobrovoľníkov z Ázie, Ameriky a Európy. Pomáhali na 8 verejnoprospešných projektoch, ktoré organizovalo OZ INEX Slovakia.

Dobrovoľníci pricestovali z Bieloruska, Francúzska, Macedónska, Nemecka, Španielska, Mexika, Portugalska a iných krajín na vlastné náklady, aby u nás pomohli s renováciou hradov, na environmentálnych projektoch, či s aktivitami pre mladých ľudí s postihnutím.

Vďaka ich pomoci sa sprístupnila cesta k zrúcanine hradu Lipovce, ktorý sa môže začať renovovať. Dobrovoľnícke aktivity prebiehali i na hradoch Obišovce, Brekov a Čabraď. V Zlatnej na Ostrove dobrovoľníci pripravovali konské dostihy, opravili most a naučili sa niečo o biodiverzite. Nemenej populárne boli aktivity pre ľudí s postihnutím. Bez ich pomoci by sa klienti DSS Integra a OZ Barlička nedostali na výlet ku koňom a na Popradské pleso.

Cieľom medzinárodných dobrovoľníckych táborov bolo pomôcť miestnym komunitám bez nároku na finančnú odmenu počas 2-3 týždňov. Mladí ľudia spoznali kamarátov z celého sveta, stali sa tolerantnými voči iným kultúram, spoznali kultúru Slovenska – vďaka dobrovoľníkom zo Slovenska, zdokonalili sa v cudzích jazykoch a osobnostne sa posunuli ďalej. Napomáhali tomu workshopy o predsudkoch a stereotypoch, ochrane životného prostredia, prezentácie krajín, rozdielnych kultúr a pod. Viac informácií nájdete na našej webstránke www.inex.sk alebo Facebooku.

Tento projekt bol podporený z dotácie Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR „Programy pre mládež 2014 – 2020“, ktorú administruje IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže.

 

:: Koniec tlačovej správy ::

 

Bližšie informácie poskytne:

Ing. Miroslava Zváčová, koordinátorka projektov

Tel. 0905 501 078, E-mail: out@inex.sk

INEX Slovakia – občianske združenie, Prokopova 15, 851 01, Bratislava

www.inex.sk,

INEX Slovakia

INEX Slovakia (INternational EXchanges) je nezisková organizácia. Pomáha mladým ľuďom osobnostne rásť za pomoci medzinárodného dobrovoľníctva, školení lídrov multikultúrnych skupín, informovaním o prínosoch dobrovoľníctva a jeho rozvojom u nás i v zahraničí.  Na Slovensku je jedinou organizáciou svojho druhu od roku 1993. Mladí ľudia spoznajú nové kultúry, vytvoria si nové priateľstvá z celého sveta, zlepšia si jazykové schopnosti, kompetencie, získajú nevšedné zážitky a skúsenosti.Napísali o nás
zones.sk
dobrenoviny.sk
teraz.sk


Cookies nám pomáhajú poskytovať Vám naše služby. Využívaním týchto služieb súhlasíte s ich použitím.
Oboznámiť sa podrobnejšie