Slovenským hradom pomôžu dobrovoľníci zo zahraničia

Tlačová správa: Slovenským hradom pomôžu dobrovoľníci zo zahraničia

Už 26. rok prídu na Slovensko pomáhať dobrovoľníci z celého sveta. Tento rok privítame 68 dobrovoľníkov z Brazílie, Dánska, Taiwanu, Nemecka, Talianska, Turecka a iných krajín na 8 medzinárodných dobrovoľníckych táboroch (workcampoch).

V prípade záujmu o viac informácií nás prosím kontaktuje emailom na out(zavinac)inex.sk alebo telefonicky 0905 501 078.

:: Tlačová správa ::

 

Slovenským hradom pomôžu dobrovoľníci zo zahraničia

Bratislava, 28. jún 2019. Už 26. rok prídu na Slovensko pomáhať dobrovoľníci z celého sveta. Tento rok privítame 68 dobrovoľníkov z Brazílie, Dánska, Taiwanu, Nemecka, Talianska, Turecka a iných krajín na 8 medzinárodných dobrovoľníckych táboroch (workcampoch).

Dobrovoľníci pomôžu s renovováciou hradov (Brekov, Šebeš a Uhrovec). Pripravia zábavné voľnočasové aktivity a výlety pre ľudí s postihnutím v DSS Integra v Bratislave, OZ Barlička v Prešove, či pre deti v Šuranoch. Pomoc potrebuje aj dedinka Slatinka pri Zvolene, kde budú prebiehať najmä environmentálne práce. Tí, ktorí sa radi starajú o zvieratá, ocenia workcamp v Zlatnej na Ostrove.

Na každom tábore sa uskutoční podujatie „Hody kultúr“. Na účastníkov čakajú prezentácie krajín a kultúr dobrovoľníkov. Vítaní sú všetci z okolia. Pozvánky uverejníme na stránke www.inex.sk a Facebook INEX Slovakia.

Prvý medzinárodný dobrovoľnícky tábor (workcamp) sa uskutočnil po skončení prvej svetovej vojny. Tábory trvajú 1-3 týždne a ročne sa ich zúčastní 14 000 dobrovoľníkov, ktorí vycestujú a pomôžu bez nároku na mzdu. Odmenou sú im nové priateľstvá, zlepšenie sa v cudzom jazyku, stávajú sa samostatnejšími, tolerantnejšími, flexibilnejšími a otvorenejšími novým výzvam.

Toto podujatie bolo podporené z dotácie Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR „Programy pre mládež 2014 – 2020“, ktorú administruje IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže.

:: Koniec tlačovej správy ::

Bližšie informácie poskytne:

Ing. Miroslava Zváčová, koordinátorka projektov

Tel. 0905 501 078, E-mail: out@inex.sk

INEX Slovakia – občianske združenie, Prokopova 15, 851 01, Bratislava

www.inex.sk,


INEX Slovakia

INEX Slovakia (INternational EXchanges) je nezisková organizácia. Pomáha mladým ľuďom osobnostne rásť za pomoci medzinárodného dobrovoľníctva, školení lídrov multikultúrnych skupín, informovaním o prínosoch dobrovoľníctva a jeho rozvojom u nás i v zahraničí.  Na Slovensku je jedinou organizáciou svojho druhu od roku 1993. Mladí ľudia spoznajú nové kultúry, vytvoria si nové priateľstvá z celého sveta, zlepšia si jazykové schopnosti, kompetencie, získajú nevšedné zážitky a skúsenosti.


Napísali o nás


mytrencin.sme.sk
webnoviny.sk
zones.sk
kosiceonline.sk
sme.sk
dobrenoviny.sk
ekonomickydennik.sk
aktuality.sk
hlavnydennik.sk

teraz.sk
theworldnews.net


Cookies nám pomáhajú poskytovať Vám naše služby. Využívaním týchto služieb súhlasíte s ich použitím.
Oboznámiť sa podrobnejšie