Piešťany privítajú 170 zástupcov neziskových dobrovoľníckych organizácií z celého sveta - 22.2.2013

Tlačová správa o konaní medzinárodného stretnutia "Technical Meeting" našej siete Alliance of European Voluntary Service Organisations, ktoré sa uskutoční 27.Februára až 4.Marca v Hotely Sorea Sĺňava. Na stretnutí sa zúčastní 170 zástupcov 85 organizácií zo 45 krajín Európy, Ázie, Afriky a Ameriky s cieľom zdieľať programy Medzinárodných táborov dobrovoľníckej práce. Stretnutie sa uskutoční po 10 rokoch opäť na Slovensku.

Po skončení stretnutie bude nasledovať menšia konferencia o dlhodobých dobrovoľníckych projektoch Global MLTV Meeting v Skautskom dome v Banskej Štiavnici od 4.marca do 8.marca.

V prípade záujmu o viac informácií nás prosím kontaktuje emailom inex(zavinac)inex.sk alebo telefonicky 0905 501 077.

:: Tlačová správa ::

Piešťany privítajú 170 zástupcov neziskových dobrovoľníckych organizácií z celého sveta

Piešťany, 22. marec 2013 – 85 organizácií zo 45 krajín Európy, Afriky, Ázie a Ameriky sa stretne od 27. februára do 4. marca na Slovensku, aby spoločne pripravili viac ako 1600 medzinárodných táborov dobrovoľníckej práce pre 20 tis. ľudí z celého sveta s chuťou pomáhať.

Stretnutie „Technical Meeting“ je každoročným podujatím medzinárodnej siete Alliance of European Voluntary Service Organizations. Alliance minulý rok oslávila 30 rokov svojej aktívnej práce v oblasti medzinárodného dobrovoľníctva. Jej členmi je 48 neziskových organizácií. Alliance spolupracuje s ďalšími vyše 50 partnerskými organizáciami. Podujatie zastrešuje člen siete OZ INEX Slovakia, venujúci sa rozvoju medzinárodného dobrovoľníctva na Slovensku. INEX Slovakia je jedinou organizáciou, ktorá umožňuje dobrovoľníkom zo Slovenska zapojiť sa do medzinárodných táborov dobrovoľníckej práce u nás a v zahraničí.

Medzinárodný tábor dobrovoľníckej práce (workcamp) reprezentuje unikátnu formu dobrovoľníckej služby už viac ako 90 rokov: spája ľudí pochádzajúcich z rôznych prostredí, aby pracovali na mikro projektoch, ktoré sú prínosom pre lokálne komunity na celom svete. Jedná sa o projekty v trvaní 2 – 4 týždňov prevažne počas leta. Tábory majú vždy verejnoprospešný rozmer a dobrovoľníci vykonávajú svoju prácu bezplatne, často na úkor svojej dovolenky či prázdnin.

Práve „workcampy“ boli pri zrode prvých dobrovoľníkov a ich prvých príbehov. Po skončení 1. svetovej vojny prvé tábory zmobilizovali obyvateľov Nemecka a Francúzska k oprave dediny na hraniciach oboch krajín, ktorá bola takmer kompletne zničená. Ich úsilie a práca boli vyjadrením solidarity a mieru. Dnes tábory spájajú ľudí rôzneho vyznania, náboženstva z celého sveta a vyjadrujú záujem ich účastníkov urobiť svet lepším a krajším.

Stretnutie sa uskutoční v Hoteli Sorea Sĺňava v Piešťanoch a bude nasledovať menšou konferenciou od 4. do 8. marca v Banskej Štiavnici zameranou špeciálne na dlhodobé medzinárodné dobrovoľnícke projekty prevažne v Ázii. Tohto podujatia sa zúčastní 18 organizácii z Belgicka, Bosny a Hercegoviny, Estónska, Filipín, Francúzska, Hong Kongu, Indie, Indonézie, Litvy, Mexika, Nepálu, Slovenska, Thajska, Tuniska, USA a Vietnamu.

Činnosť INEX-u Slovakia je podporená Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu SR.


:: Koniec tlačovej správy ::

V prípade záujmu Vám bližšie informácie o medzinárodnom dobrovoľníctve a pripravovanej konferencii dobrovoľníckych organizácii radi poskytneme na uvedených kontaktoch:

INEX Slovakia

INEX Slovakia (INternational EXchanges) je nezisková organizácia ponúkajúca nevšedné zážitky, osobnostný rozvoj a zmysluplné prežívanie voľného času mládeže prostredníctvom medzinárodných dobrovoľníckych aktivít a neformálneho vzdelávania. Od roku 1993 podporujeme mladých ľudí v spoznávaní nových kultúr, vytváraní nových priateľstiev z celého sveta a získavaní skúseností. Vďaka nášmu členstvu v medzinárodných sieťach mládežníckych organizácií Alliance for European Voluntary Service Organisations, Service Civil International a Youth Action for Peace vysielame dobrovoľníkov do takmer 80 krajín po celom svete na viac ako 2000 projektov. Na Slovensku každoročne organizujeme cca 15 MTDP s výlučne zahraničnou účasťou. Okrem toho školíme mladých vedúcich prostredníctvom akreditovaného cyklu školení. Dobrovoľníci INEX-u vyvíjajú činnosť v rámci základných kolektívov, pracovných skupín a pravidelných týždňových stretnutí s názvom „Čajové dejchánky“.

INEX 20

INEX Slovakia – občianske združenie, Košická 37, 821 09 Bratislava

Tel. 0905 501 077

www.inex.sk, e-mail: inex@inex.sk

kontaktná osoba: Zuzana Dorčíková, koordinátor projektov

Alliance of European Voluntary Service Organisations

Alliance of European Voluntary Service Organisations je medzinárodná sieť založená v roku 1982 a v súčasnosti tvorená 47 členskými organizáciami z Arménska, Bieloruska, Belgicka, Českej republiky, Čiernej Hory, Dánska, Estónska, Fínska, Francúzska, Grécka, Holandska, Islandu, Japonska, Južnej Kórey, Kanady, Litvy, Mexika, Nemecka, Poľska, Ruskej federácie, Slovenska, Spojených štátov amerických, Srbska, Španielska (Španielsko a Katalánsko), Švajčiarska, Talianska, Turecka, Ukrajiny a Veľkej Británie. Všetci členovia organizujú každoročné programy Medzinárodných dobrovoľníckych projektov v ich vlastnej krajine a výmeny dobrovoľníkov medzi sebou vytvárajúc tak medzinárodnú skupinu dobrovoľníckych pracovníkov na každom projekte. Táto kampaň má za cieľ posilniť partnerstvo a zmysluplné komunitné dobrovoľníctvo Aliancie a Európskych dobrovoľníckych organizácií.

Alliance of European Volutary Service Organisations

c/o MS/Action Aid Denmark, Fælledvej 12, 2200 Copenhagen N, Denmark

http://www.alliance-network.euNapísali o nás:

MY Trnava
Rada mládeže SlovenskaCookies nám pomáhajú poskytovať Vám naše služby. Využívaním týchto služieb súhlasíte s ich použitím.
Vlastné nastavenie cookies
Oboznámiť sa podrobnejšie