Na workcampy do zahraničia chce ísť už 105 mladých ľudí! - 19.4.2013

Tlačová správa o možnosti vycestovania pre mladých ľudí.

Na dobrovoľnícke tábory v zahraničí, tzv. workcampy sa prihlásilo už 105 mladých ľudí zo Slovenska, vyše 1000 miest zostáva ešte stále neobsadených. Svoj vytúžený tábor si môžu potenciálni dobrovoľníci vybrať na stránke www.inex.sk. V ponuke sú okrem tradičných krajín aj rôzne exotické miesta či neprebádané zákutia sveta.

V prípade záujmu o viac informácií nás prosím kontaktuje emailom out(zavinac)inex.sk alebo telefonicky 0905 501 078.

:: Tlačová správa ::

Na workcampy do zahraničia chce ísť už 105 mladých ľudí!


Bratislava, 19. apríl 2013. Na dobrovoľnícke tábory v zahraničí sa prihlásilo už 105 mladých ľudí zo Slovenska, vyše 1000 miest zostáva ešte stále neobsadených. Svoj vytúžený tábor si môžu potenciálni dobrovoľníci vybrať na stránke www.inex.sk. V ponuke sú okrem tradičných krajín aj rôzne exotické miesta či neprebádané zákutia sveta.

Medzinárodný dobrovoľnícky tábor predstavuje jedinečnú príležitosť ako spoznať novú krajinu trochu inak. Pod vedením skúsených lídrov z celého sveta nadväzujú účastníci tzv. „workcampu“ nové priateľstvá, zdokonaľujú sa v cudzom jazyku, nadobúdajú neoceniteľné skúsenosti, zážitky a pritom pomôžu niekomu, kto to potrebuje. Medzi tematicky najrozšírenejšie patria environmentálne, renovačné, kultúrne a sociálne projekty.

Keď som sa prihlásil na workcamp, nevedel som, čo od toho môžem očakávať a mal som isté obavy. Tie sa rozplynuli krátko po začiatku a ja som spoznal 15 skvelých dobrovoľníkov z Európy, Ázie a Južnej Ameriky, s ktorými sme pomáhali pri oprave starého vodného mlyna, približuje Peter Husák (24) svoju zahraničnú skúsenosť z tábora v Grécku.

INEX Slovakia má vo svojej ponuke na rok 2013 ešte viac ako 1000 dobrovoľníckych táborov v 50 krajinách sveta. Dobrovoľníci majú možnosť prežiť leto v európskych krajinách, napríklad na Islande, v Nemecku, Dánsku, Belgicku, Francúzsku, Španielsku, Holandsku, Taliansku a ďalších. Tí skúsenejší si to môžu namieriť do Japonska, Indie, Nepálu alebo Mexika.

Činnosť INEX-u Slovakia je financovaná z dotácie Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky.

:: Koniec tlačovej správy ::

Bližšie informácie o dobrovoľníckych táboroch v zahraničí poskytne:

Miroslava Zváčová, koordinátorka vysielania dobrovoľníkov do zahraničia

Tel. 0905 501 078, E-mail: out@inex.sk

INEX Slovakia – občianske združenie, Košická 37, 821 09 Bratislava

www.inex.sk


INEX Slovakia

INEX Slovakia (INternational EXchanges) je nezisková organizácia ponúkajúca nevšedné zážitky, osobnostný rozvoj a zmysluplné prežívanie voľného času mládeže prostredníctvom medzinárodných dobrovoľníckych aktivít a neformálneho vzdelávania. Od roku 1993 podporujeme mladých ľudí v spoznávaní nových kultúr, vytváraní nových priateľstiev z celého sveta a získavaní skúseností.

Napísali o nás:

Hlavné správy
Rada mládeže Slovenska
Školský servis
Internetový sprievodca trhom práceCookies nám pomáhajú poskytovať Vám naše služby. Využívaním týchto služieb súhlasíte s ich použitím.
Vlastné nastavenie cookies
Oboznámiť sa podrobnejšie