Zaži leto 2014 na dobrovoľníckom tábore v zahraničí - 5.4.2014

Tlačová správa o medzinárodných dobrovoľníckych táboroch.

Mladí ľudia zo Slovenska majú opäť možnosť vycestovať na medzinárodný dobrovoľnícky tábor do zahraničia. Čaká na nich 1400 táborov. Databázu voľných miest v európskych a exotických krajínách nájdu potenciálni dobrovoľníci na webstránke www.inex.sk. Prihlásení dobrovoľníci vycestujú tento rok do Španielska, Nemecka, Škótska, Nepálu, Kene či na Island.

V prípade záujmu o viac informácií nás prosím kontaktuje emailom out(zavinac)inex.sk alebo telefonicky 0905 501 078.

:: Tlačová správa ::

Zaži leto 2014 na dobrovoľníckom tábore v zahraničí

Bratislava, 5. apríl 2014Mladí ľudia zo Slovenska majú opäť možnosť vycestovať na medzinárodný dobrovoľnícky tábor do zahraničia. Čaká na nich 1400 táborov. Databázu voľných miest v európskych a exotických krajínách nájdu potenciálni dobrovoľníci na webstránke www.inex.sk. Prihlásení dobrovoľníci vycestujú tento rok do Španielska, Nemecka, Škótska, Nepálu, Kene či na Island.

Medzinárodný dobrovoľnícky tábor alias workcamp je jedinečnou príležitosťou pre mladých ľudí ako spoznať novú krajinu, kultúru a ľudí inak. Účastníci workcamp-u ocenia pobyt v multikultúrnom prostredí, možnosť zlepšiť si jazykové schopnosti a nadobudnúť nevšedné skúsenosti a zážitky. Skupina 6 - 20 dobrovoľníkov z celého sveta počas 2 - 3 týždňov pomáha na rôznych verejnoprospešných projektov, či už sa jedná o prácu so zvieratami, opravu historických pamiatok, pomoci pri organizovaní festivalov alebo aktivity s deťmi, ľuďmi s postihnutím a i..

Tento rok sa na dobrovoľnícke tábory prihlásilo už 65 dobrovoľníkov. Ich úlohou bude príprava environmentálnej výstavy v Škótsku, renovácia budov vo Fínsku, rekonštrukčné práce a práca s postihnutými ľuďmi v Španielsku, archeologický tábor v Taliansku alebo fotografický tábor na Islande. Najrozšírenejšími typmi projektov sú environmentálne, renovačné, kultúrne a sociálne.

INEX Slovakia už 21. rokov vysiela slovenských dobrovoľníkov do zahraničia na medzinárodné tábory do organizácií zastrešených v medzinárodných sietiach, ktorých je členom a partnerom.

Činnosť INEX-u Slovakia je financovaná z dotácie Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky.

:: Koniec tlačovej správy ::

Bližšie informácie o medzinárodných dobrovoľníckych táboroch poskytne:

Ing. Miroslava Zváčová, koordinátorka vysielania dobrovoľníkov do zahraničia

Tel. 0905 501 078, E-mail: out@inex.sk

INEX Slovakia – občianske združenie, Palárikova 25, 811 04, Bratislava

www.inex.sk

INEX Slovakia

INEX Slovakia (INternational EXchanges) je nezisková organizácia ponúkajúca nevšedné zážitky, osobnostný rozvoj a zmysluplné prežívanie voľného času mládeže prostredníctvom medzinárodných dobrovoľníckych aktivít a neformálneho vzdelávania. Od roku 1993 podporujeme mladých ľudí v spoznávaní nových kultúr, vytváraní nových priateľstiev z celého sveta a získavaní skúseností.

Cookies nám pomáhajú poskytovať Vám naše služby. Využívaním týchto služieb súhlasíte s ich použitím.
Vlastné nastavenie cookies
Oboznámiť sa podrobnejšie