The European Volunteering Tour- 28 krajín, 9 mesiacov, 4 dobrovoľníci - 12.4.2014

Tlačová správa o The European Volunteering Tour- 28 krajín, 9 mesiacov, 4 dobrovoľníci.

Traja dobrovoľníci z Francúzska cestujú od decembra po všetkých 28 členských štátoch EÚ. Ich cieľom je nájsť odpoveď na otázku, prečo sa ľudia venujú dobrovoľníctvu v Európe, prečo mu venujú svoj voľný čas a energiu. Doteraz navštívili už 12 krajín a  14 - 21.apríla 2014 prídu aj do Bratislavy. Svoju cestu ukončia v auguste.

:: Tlačová správa ::

The European Volunteering Tour – 28 krajín, 9 mesiacov, 4 dobrovoľníci

Bratislava, 12. apríl 2014 - Traja dobrovoľníci z Francúzska cestujú od decembra po všetkých 28 členských štátoch EÚ. Ich cieľom je nájsť odpoveď na otázku, prečo sa ľudia venujú dobrovoľníctvu v Európe, prečo mu venujú svoj voľný čas a energiu. Doteraz navštívili už 12 krajín a  14 - 21.apríla 2014 prídu aj do Bratislavy. Svoju cestu ukončia v auguste.

Myšlienka celoeurópskeho prieskumu o dobrovoľníckej činnosti týchto mladých ľudí zaujala natoľko, že neváhajú prežiť 9 mesiacov na cestách po Európe. Projekt je zameraný na význam medzinárodného dobrovoľníctva v Európe a motiváciu ľudí venovať sa dobrovoľníckej činnosti. Práci, ktorá nie je platená a pritom veľmi obohacujúca. Do prieskumu bolo doposiaľ zapojených 31 dobrovoľníkov. Zapoja sa aj dvaja dobrovoľníci z INEX-u Slovakia, ktorí pomáhali v Južnej Kórey a Mexiku.

Lea, Jeanne-Carmen, Victor a Charlotte uverejňujú videá z ich cesty a príbehy dobrovoľníkov na stránkach www.europeanvolunteeringtour.org a www.youtube.com/watch?v=uz1G3heq0TA. Práve tu sa mladí ľudia môžu dozvedieť viac o motivácii, prínosoch a dobrodružstvách dobrovoľníkov z celého sveta.

Činnosť INEX-u Slovakia je financovaná z dotácie Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky.

:: Koniec tlačovej správy ::

Bližšie informácie o medzinárodných dobrovoľníckych táboroch poskytne:

Ing. Miroslava Zváčová, koordinátorka vysielania dobrovoľníkov do zahraničia

Tel. 0905 501 078, E-mail: out@inex.sk

INEX Slovakia – občianske združenie, Palárikova 25, 811 04, Bratislava

www.inex.sk

INEX Slovakia

INEX Slovakia (INternational EXchanges) je nezisková organizácia ponúkajúca nevšedné zážitky, osobnostný rozvoj a zmysluplné prežívanie voľného času mládeže prostredníctvom medzinárodných dobrovoľníckych aktivít a neformálneho vzdelávania. Od roku 1993 podporujeme mladých ľudí v spoznávaní nových kultúr, vytváraní nových priateľstiev z celého sveta a získavaní skúseností.

Cookies nám pomáhajú poskytovať Vám naše služby. Využívaním týchto služieb súhlasíte s ich použitím.
Vlastné nastavenie cookies
Oboznámiť sa podrobnejšie